Osmačtyřicítka Ostrava

Trojdenka – Jsme velká skautská rodina

Termín: 16:-18.11.2018
Místo: chata Polana, nad Velkými Karlovicemi, viz: http://chalupy.a-tom.cz/chalupa/29-polana
Sraz: v pátek 16.11. v 16:40 na ÚANu (dálkový bus směr Horní Bečva, odjíždí v 16:55, bude tam hromada lidí)
Návrat: v neděli v 17:25 na bus zastávku Hrabůvka – Poliklinika (jedeme přímým busem z Třeštíku, jede bohužel jen tento)
Účast/neúčast vašeho dítěte prosím nahlaste buď na 48chlapecky@skaut.cz nebo na mob 737 357 013 (Zoubek) nejpozději do neděle 11.11.2018
 
Popis: od výstupu z autobusu je nutno k chatě dojít pěšky mírným stoupáním, cca 3,5 km. Vše si tedy musíme na chatu donést sami. Každá skautka bude mít pouze velký batoh, ve kterém bude mít sbaleno vše potřebné. Nic neneseme v ruce! Opravdu balte jen to nejnutnější, na chatě budeme topit, věci usušíme, stačí toho pár. 
S sebou: spacák, přezůvky, čelovka (baterka) hned nahoře v batohu – na chatu půjdeme za tmy, pláštěnka, oblečení do chaty, oblečení na ven (čepice, rukavice, šála), lžíce, hygiena, nováčkovská zkouška, blok, něco na psaní, šátek na hry, vázačka, PP (průkazka pojištěnce, stačí okopírovanou), nepromokavé boty stačí jedny
Družina si rozdělí na schůzce před akcí: družinová lékárnička, 1 sekyra, 3 toaleťáky a jídlo v klubovně
Jídlo: páteční studená večeře vlastní, brambory 3 ks, zelenina 2 ks (pokud okurka, stačí jedna), chleba (na 2 snídaně a jednu večeři), 4 svačinky
Cena: 370 Kč pro děti do 15-ti let, starší budou platit více za dopravu. Pokud nám zbyde hodně peněz, budeme dětem vracet.
 
Na výpravu jedeme v kroji. Kdo si ještě nechce objednávat, vezme si jen šátek. Kdo si chce kroj objednat, napište velikost dítěte na tento mail nebo mob. níže do pondělí 5.11., v úterý objednáme v JUNshopu. Na schůzce 13.11. rozdáme dětem.
 
Info: Zoubek (737 357 013)
 
Obecně – pro hodně dětí se jedná o první velkou výpravu. Prosím, raději se ptejte na cokoli. Cena je vyšší z toho důvodu, že se již nepodařilo sehnat žádnou jinou volnou chatu a musíme jet až tak daleko.
Na výpravu s námi pojede i skautka Joana, konečně budeme mít více času se navzájem poznat. Dále se budeme věnovat plnění nováčkovských stezek a hlavní téma budou vztahy…jaké mají děti mezi sebou navzájem, jak vnímají ostatní výchovné kategorie a jaký postoj zaujímají rodiče a autority. Samozřejmostí je pak zpracování dřeva na topení, vaření, společné jídlo a jeho příprava a spolupráce v družinách.